

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 18.0086 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 22 Ω |
| Power Rating | 5 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 18 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210080 |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$1.26826
Ext.Price$1.26826
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.26826 | $1.26826 |
| 10 | $1.04947 | $10.49470 |
| 25 | $0.97906 | $24.47650 |
| 50 | $0.91337 | $45.66850 |
| 100 | $0.85209 | $85.20900 |
| 300 | $0.79492 | $238.47600 |
| 500 | $0.74157 | $370.78500 |
| 1000 | $0.71295 | $712.95000 |
