

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.1 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01576
Ext.Price$0.01576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01576 | $0.01576 |
| 10 | $0.00788 | $0.07880 |
| 50 | $0.00606 | $0.30300 |
| 100 | $0.00466 | $0.46600 |
| 500 | $0.00420 | $2.10000 |
| 1000 | $0.00378 | $3.78000 |
| 3000 | $0.00349 | $10.47000 |
| 5000 | $0.00323 | $16.15000 |
| 10000 | $0.00294 | $29.40000 |
| 30000 | $0.00285 | $85.50000 |
| 50000 | $0.00277 | $138.50000 |
| 100000 | $0.00257 | $257.00000 |
