

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 30 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 17890
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00781 | $0.39050 |
| 100 | $0.00752 | $0.75200 |
| 500 | $0.00722 | $3.61000 |
| 1000 | $0.00693 | $6.93000 |
| 3000 | $0.00693 | $20.79000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00565 | $56.50000 |
| 30000 | $0.00374 | $112.20000 |
| 50000 | $0.00248 | $124.00000 |
