AC0603DR-07330KL
Mfr.Part #:
AC0603DR-07330KL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 330 kΩ 0.5 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.5 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance330 kΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C