AC0603DR-074K64L
Mfr.Part #:
AC0603DR-074K64L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 4.64 kΩ 0.5 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance4.64 kΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance0.5 %
Power Rating100 mW