

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 56 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 0.5 % |
| Power Rating | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01198
Ext.Price$0.01198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01198 | $0.01198 |
| 10 | $0.00599 | $0.05990 |
| 50 | $0.00461 | $0.23050 |
| 100 | $0.00407 | $0.40700 |
| 500 | $0.00359 | $1.79500 |
| 1000 | $0.00324 | $3.24000 |
| 3000 | $0.00293 | $8.79000 |
| 5000 | $0.00265 | $13.25000 |
| 10000 | $0.00248 | $24.80000 |
| 30000 | $0.00232 | $69.60000 |
| 50000 | $0.00218 | $109.00000 |
