

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10.7 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6118
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.01128 | $0.11280 |
| 50 | $0.00921 | $0.46050 |
| 100 | $0.00752 | $0.75200 |
| 500 | $0.00685 | $3.42500 |
| 1000 | $0.00624 | $6.24000 |
| 3000 | $0.00522 | $15.66000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
| 10000 | $0.00329 | $32.90000 |
| 30000 | $0.00249 | $74.70000 |
| 50000 | $0.00188 | $94.00000 |
