

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.05 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 8541
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00436 | $0.04360 |
| 50 | $0.00420 | $0.21000 |
| 100 | $0.00405 | $0.40500 |
| 500 | $0.00390 | $1.95000 |
| 1000 | $0.00376 | $3.76000 |
| 3000 | $0.00266 | $7.98000 |
| 5000 | $0.00188 | $9.40000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
