

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.8 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01640
Ext.Price$0.01640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01640 | $0.01640 |
| 10 | $0.00820 | $0.08200 |
| 50 | $0.00631 | $0.31550 |
| 100 | $0.00485 | $0.48500 |
| 500 | $0.00439 | $2.19500 |
| 1000 | $0.00398 | $3.98000 |
| 3000 | $0.00364 | $10.92000 |
| 5000 | $0.00333 | $16.65000 |
| 10000 | $0.00304 | $30.40000 |
| 30000 | $0.00290 | $87.00000 |
| 50000 | $0.00277 | $138.50000 |
| 100000 | $0.00267 | $267.00000 |
