

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 1.96 Ω |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Power Rating | 250 mW |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 1 % |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01498
Ext.Price$0.01498
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01498 | $0.01498 |
| 10 | $0.00749 | $0.07490 |
| 50 | $0.00576 | $0.28800 |
| 100 | $0.00507 | $0.50700 |
| 500 | $0.00446 | $2.23000 |
| 1000 | $0.00401 | $4.01000 |
| 3000 | $0.00360 | $10.80000 |
| 5000 | $0.00323 | $16.15000 |
| 10000 | $0.00303 | $30.30000 |
| 30000 | $0.00284 | $85.20000 |
| 50000 | $0.00267 | $133.50000 |
