

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.05 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2792
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01317 | $0.13170 |
| 50 | $0.01148 | $0.57400 |
| 100 | $0.01000 | $1.00000 |
| 500 | $0.00867 | $4.33500 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00616 | $18.48000 |
| 5000 | $0.00504 | $25.20000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
| 30000 | $0.00392 | $117.60000 |
| 50000 | $0.00352 | $176.00000 |
| 100000 | $0.00316 | $316.00000 |
