

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 301 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 69911
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.00565 | $0.05650 |
| 50 | $0.00554 | $0.27700 |
| 100 | $0.00544 | $0.54400 |
| 500 | $0.00534 | $2.67000 |
| 1000 | $0.00524 | $5.24000 |
| 3000 | $0.00514 | $15.42000 |
| 5000 | $0.00504 | $25.20000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
