

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 57.6 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 6684
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.01377 | $0.13770 |
| 50 | $0.00927 | $0.46350 |
| 100 | $0.00624 | $0.62400 |
| 500 | $0.00592 | $2.96000 |
| 1000 | $0.00561 | $5.61000 |
| 3000 | $0.00532 | $15.96000 |
| 5000 | $0.00504 | $25.20000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
