

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 60.4 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 116579
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.00624 | $0.06240 |
| 50 | $0.00561 | $0.28050 |
| 100 | $0.00504 | $0.50400 |
| 500 | $0.00435 | $2.17500 |
| 1000 | $0.00376 | $3.76000 |
| 3000 | $0.00266 | $7.98000 |
| 5000 | $0.00188 | $9.40000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
