AC0603FR-076R49L
Mfr.Part #:
AC0603FR-076R49L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 6.49 Ω 1 % 100 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Resistance6.49 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating100 mW