AC0603FR-07845KL
Mfr.Part #:
AC0603FR-07845KL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 845 kΩ 1 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance845 kΩ
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating100 mW