

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 976 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 29919
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00504 | $0.05040 |
| 50 | $0.00492 | $0.24600 |
| 100 | $0.00480 | $0.48000 |
| 500 | $0.00469 | $2.34500 |
| 1000 | $0.00458 | $4.58000 |
| 3000 | $0.00447 | $13.41000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
| 10000 | $0.00329 | $32.90000 |
| 30000 | $0.00249 | $74.70000 |
| 50000 | $0.00188 | $94.00000 |
