

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Power Rating | 100 mW |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8533210045 |
| Resistance | 1 MΩ |
Stock: 9270
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00622
Ext.Price$0.00622
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00622 | $0.00622 |
| 10 | $0.00311 | $0.03110 |
| 50 | $0.00239 | $0.11950 |
| 100 | $0.00184 | $0.18400 |
| 500 | $0.00164 | $0.82000 |
| 1000 | $0.00146 | $1.46000 |
| 3000 | $0.00136 | $4.08000 |
| 5000 | $0.00127 | $6.35000 |
| 10000 | $0.00118 | $11.80000 |
| 30000 | $0.00108 | $32.40000 |
| 50000 | $0.00099 | $49.50000 |
