

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 102 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1112
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01248
Ext.Price$0.01248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01248 | $0.01248 |
| 10 | $0.00624 | $0.06240 |
| 50 | $0.00480 | $0.24000 |
| 100 | $0.00369 | $0.36900 |
| 500 | $0.00328 | $1.64000 |
| 1000 | $0.00291 | $2.91000 |
| 3000 | $0.00267 | $8.01000 |
| 5000 | $0.00245 | $12.25000 |
| 10000 | $0.00225 | $22.50000 |
| 30000 | $0.00216 | $64.80000 |
| 50000 | $0.00208 | $104.00000 |
