

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 107 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00196
Ext.Price$0.00196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00196 | $0.00196 |
| 10 | $0.00098 | $0.00980 |
| 50 | $0.00075 | $0.03750 |
| 100 | $0.00058 | $0.05800 |
| 500 | $0.00053 | $0.26500 |
| 1000 | $0.00049 | $0.49000 |
| 3000 | $0.00044 | $1.32000 |
| 5000 | $0.00039 | $1.95000 |
| 10000 | $0.00029 | $2.90000 |
| 30000 | $0.00029 | $8.70000 |
| 50000 | $0.00030 | $15.00000 |
| 100000 | $0.00030 | $30.00000 |
