

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.62 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14980
Ext.Price$0.14980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14980 | $0.14980 |
| 10 | $0.01377 | $0.13770 |
| 50 | $0.00888 | $0.44400 |
| 100 | $0.00863 | $0.86300 |
| 500 | $0.00743 | $3.71500 |
| 1000 | $0.00639 | $6.39000 |
| 3000 | $0.00670 | $20.10000 |
| 5000 | $0.00702 | $35.10000 |
