

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.21 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01448
Ext.Price$0.01448
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01448 | $0.01448 |
| 10 | $0.00724 | $0.07240 |
| 50 | $0.00557 | $0.27850 |
| 100 | $0.00493 | $0.49300 |
| 500 | $0.00437 | $2.18500 |
| 1000 | $0.00395 | $3.95000 |
| 3000 | $0.00357 | $10.71000 |
| 5000 | $0.00323 | $16.15000 |
| 10000 | $0.00303 | $30.30000 |
| 30000 | $0.00284 | $85.20000 |
| 50000 | $0.00267 | $133.50000 |
