

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.62 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02896
Ext.Price$0.02896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02896 | $0.02896 |
| 10 | $0.01448 | $0.14480 |
| 50 | $0.01114 | $0.55700 |
| 100 | $0.00980 | $0.98000 |
| 500 | $0.00863 | $4.31500 |
| 1000 | $0.00780 | $7.80000 |
| 3000 | $0.00705 | $21.15000 |
| 5000 | $0.00637 | $31.85000 |
| 10000 | $0.00597 | $59.70000 |
| 30000 | $0.00560 | $168.00000 |
| 50000 | $0.00525 | $262.50000 |
