AC0805FR-0720R5L
Mfr.Part #:
AC0805FR-0720R5L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 20.5 Ω 1 % 125 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance20.5 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating125 mW