

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.74 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Voltage Rating | 150 V |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 11991
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.01083 | $0.54150 |
| 100 | $0.00940 | $0.94000 |
| 500 | $0.00889 | $4.44500 |
| 1000 | $0.00841 | $8.41000 |
| 3000 | $0.00795 | $23.85000 |
| 5000 | $0.00752 | $37.60000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
