

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 2.1 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02272
Ext.Price$0.02272
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02272 | $0.02272 |
| 10 | $0.01136 | $0.11360 |
| 50 | $0.00874 | $0.43700 |
| 100 | $0.00787 | $0.78700 |
| 500 | $0.00708 | $3.54000 |
| 1000 | $0.00654 | $6.54000 |
| 3000 | $0.00604 | $18.12000 |
| 5000 | $0.00559 | $27.95000 |
| 10000 | $0.00533 | $53.30000 |
| 30000 | $0.00508 | $152.40000 |
| 50000 | $0.00485 | $242.50000 |
