AC0805FR-07348RL
Mfr.Part #:
AC0805FR-07348RL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thick Film 348 Ω 1 % 100 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance348 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating100 mW