

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 3.3 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 6025
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02272
Ext.Price$0.02272
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02272 | $0.02272 |
| 10 | $0.01136 | $0.11360 |
| 50 | $0.00874 | $0.43700 |
| 100 | $0.00787 | $0.78700 |
| 500 | $0.00708 | $3.54000 |
| 1000 | $0.00650 | $6.50000 |
| 3000 | $0.00597 | $17.91000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
| 10000 | $0.00523 | $52.30000 |
| 30000 | $0.00498 | $149.40000 |
| 50000 | $0.00475 | $237.50000 |
