

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 422 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01524
Ext.Price$0.01524
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01524 | $0.01524 |
| 10 | $0.00762 | $0.07620 |
| 50 | $0.00586 | $0.29300 |
| 100 | $0.00517 | $0.51700 |
| 500 | $0.00456 | $2.28000 |
| 1000 | $0.00411 | $4.11000 |
| 3000 | $0.00370 | $11.10000 |
| 5000 | $0.00333 | $16.65000 |
| 10000 | $0.00313 | $31.30000 |
| 30000 | $0.00294 | $88.20000 |
| 50000 | $0.00277 | $138.50000 |
