

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 4.75 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5658
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00693 | $0.06930 |
| 50 | $0.00659 | $0.32950 |
| 100 | $0.00626 | $0.62600 |
| 500 | $0.00595 | $2.97500 |
| 1000 | $0.00565 | $5.65000 |
| 3000 | $0.00423 | $12.69000 |
| 5000 | $0.00316 | $15.80000 |
| 10000 | $0.00248 | $24.80000 |
