

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.62 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1112
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00326
Ext.Price$0.00326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00326 | $0.00326 |
| 10 | $0.00163 | $0.01630 |
| 50 | $0.00125 | $0.06250 |
| 100 | $0.00110 | $0.11000 |
| 500 | $0.00097 | $0.48500 |
| 1000 | $0.00090 | $0.90000 |
| 3000 | $0.00084 | $2.52000 |
| 5000 | $0.00078 | $3.90000 |
| 10000 | $0.00071 | $7.10000 |
| 30000 | $0.00065 | $19.50000 |
| 50000 | $0.00059 | $29.50000 |
