

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.9 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03320
Ext.Price$0.03320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03320 | $0.03320 |
| 10 | $0.01660 | $0.16600 |
| 50 | $0.01277 | $0.63850 |
| 100 | $0.01146 | $1.14600 |
| 500 | $0.01028 | $5.14000 |
| 1000 | $0.00943 | $9.43000 |
| 3000 | $0.00865 | $25.95000 |
| 5000 | $0.00794 | $39.70000 |
| 10000 | $0.00755 | $75.50000 |
| 30000 | $0.00718 | $215.40000 |
| 50000 | $0.00683 | $341.50000 |
