

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 8.87 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03196
Ext.Price$0.03196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03196 | $0.03196 |
| 10 | $0.01598 | $0.15980 |
| 50 | $0.01229 | $0.61450 |
| 100 | $0.01092 | $1.09200 |
| 500 | $0.00970 | $4.85000 |
| 1000 | $0.00884 | $8.84000 |
| 3000 | $0.00806 | $24.18000 |
| 5000 | $0.00735 | $36.75000 |
| 10000 | $0.00696 | $69.60000 |
| 30000 | $0.00659 | $197.70000 |
| 50000 | $0.00624 | $312.00000 |
