

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.8 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 216
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01596
Ext.Price$0.01596
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01596 | $0.01596 |
| 10 | $0.00798 | $0.07980 |
| 50 | $0.00614 | $0.30700 |
| 100 | $0.00540 | $0.54000 |
| 500 | $0.00475 | $2.37500 |
| 1000 | $0.00434 | $4.34000 |
| 3000 | $0.00397 | $11.91000 |
| 5000 | $0.00363 | $18.15000 |
| 10000 | $0.00340 | $34.00000 |
| 30000 | $0.00318 | $95.40000 |
| 50000 | $0.00297 | $148.50000 |
