

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 240 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 3028
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.01189 | $0.11890 |
| 50 | $0.00946 | $0.47300 |
| 100 | $0.00752 | $0.75200 |
| 500 | $0.00685 | $3.42500 |
| 1000 | $0.00624 | $6.24000 |
| 3000 | $0.00444 | $13.32000 |
| 5000 | $0.00316 | $15.80000 |
| 10000 | $0.00278 | $27.80000 |
| 30000 | $0.00244 | $73.20000 |
| 50000 | $0.00214 | $107.00000 |
| 100000 | $0.00188 | $188.00000 |
