

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8533210045 |
| Termination | SMD/SMT |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Length | 2.0066 mm |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Weight | 5.5 g |
| Packaging | Reel |
| Power Rating | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Resistance | 470 Ω |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Width | 1.25 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 600 µm |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 11927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01116
Ext.Price$0.01116
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01116 | $0.01116 |
| 10 | $0.00558 | $0.05580 |
| 50 | $0.00429 | $0.21450 |
| 100 | $0.00330 | $0.33000 |
| 500 | $0.00294 | $1.47000 |
| 1000 | $0.00262 | $2.62000 |
| 3000 | $0.00243 | $7.29000 |
| 5000 | $0.00225 | $11.25000 |
| 10000 | $0.00206 | $20.60000 |
| 30000 | $0.00191 | $57.30000 |
| 50000 | $0.00178 | $89.00000 |
