

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.1 MΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5160
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16927
Ext.Price$0.16927
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16927 | $0.16927 |
| 10 | $0.01693 | $0.16930 |
| 50 | $0.01340 | $0.67000 |
| 100 | $0.01060 | $1.06000 |
| 500 | $0.00961 | $4.80500 |
| 1000 | $0.00872 | $8.72000 |
| 3000 | $0.00777 | $23.31000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
| 30000 | $0.00345 | $103.50000 |
| 50000 | $0.00316 | $158.00000 |
