

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 9.1 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 16449
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.01189 | $0.11890 |
| 50 | $0.00983 | $0.49150 |
| 100 | $0.00812 | $0.81200 |
| 500 | $0.00750 | $3.75000 |
| 1000 | $0.00693 | $6.93000 |
| 3000 | $0.00626 | $18.78000 |
| 5000 | $0.00565 | $28.25000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
| 30000 | $0.00286 | $85.80000 |
| 50000 | $0.00188 | $94.00000 |
