

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 24071
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01440 | $0.72000 |
| 100 | $0.01305 | $1.30500 |
| 500 | $0.01183 | $5.91500 |
| 1000 | $0.01084 | $10.84000 |
| 3000 | $0.00994 | $29.82000 |
| 5000 | $0.00911 | $45.55000 |
| 10000 | $0.00873 | $87.30000 |
| 30000 | $0.00837 | $251.10000 |
| 50000 | $0.00802 | $401.00000 |
