

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 124 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2872
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01505 | $0.15050 |
| 50 | $0.01227 | $0.61350 |
| 100 | $0.01000 | $1.00000 |
| 500 | $0.00889 | $4.44500 |
| 1000 | $0.00790 | $7.90000 |
| 3000 | $0.00702 | $21.06000 |
| 5000 | $0.00624 | $31.20000 |
| 10000 | $0.00436 | $43.60000 |
