AC1206FR-0712R1L
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
AC1206FR-0712R1L
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 12.1 Ω 1 % 250 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Resistance12.1 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C
Tolerance1 %
Power Rating250 mW