

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 178 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2135
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01505 | $0.15050 |
| 50 | $0.01227 | $0.61350 |
| 100 | $0.01000 | $1.00000 |
| 500 | $0.00813 | $4.06500 |
| 1000 | $0.00661 | $6.61000 |
| 3000 | $0.00537 | $16.11000 |
| 5000 | $0.00436 | $21.80000 |
