

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.05 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03916
Ext.Price$0.03916
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03916 | $0.03916 |
| 10 | $0.01958 | $0.19580 |
| 50 | $0.01773 | $0.88650 |
| 100 | $0.01605 | $1.60500 |
| 500 | $0.01453 | $7.26500 |
| 1000 | $0.01315 | $13.15000 |
| 3000 | $0.01190 | $35.70000 |
| 5000 | $0.01078 | $53.90000 |
| 10000 | $0.00951 | $95.10000 |
