

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.3 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2209
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01564 | $0.15640 |
| 50 | $0.01534 | $0.76700 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01470 | $7.35000 |
| 1000 | $0.01436 | $14.36000 |
| 3000 | $0.01119 | $33.57000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
