

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 1.62 Ω |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04300
Ext.Price$0.04300
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04300 | $0.04300 |
| 10 | $0.02150 | $0.21500 |
| 50 | $0.01985 | $0.99250 |
| 100 | $0.01833 | $1.83300 |
| 500 | $0.01693 | $8.46500 |
| 1000 | $0.01563 | $15.63000 |
| 3000 | $0.01443 | $43.29000 |
| 5000 | $0.01333 | $66.65000 |
| 10000 | $0.01205 | $120.50000 |
