

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.6 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 4635
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01941 | $0.19410 |
| 50 | $0.01813 | $0.90650 |
| 100 | $0.01693 | $1.69300 |
| 500 | $0.01660 | $8.30000 |
| 1000 | $0.01627 | $16.27000 |
| 3000 | $0.01595 | $47.85000 |
| 5000 | $0.01564 | $78.20000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
