

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 249 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1051
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02198
Ext.Price$0.02198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02198 | $0.02198 |
| 10 | $0.01099 | $0.10990 |
| 50 | $0.00845 | $0.42250 |
| 100 | $0.00650 | $0.65000 |
| 500 | $0.00584 | $2.92000 |
| 1000 | $0.00524 | $5.24000 |
| 3000 | $0.00486 | $14.58000 |
| 5000 | $0.00451 | $22.55000 |
| 10000 | $0.00412 | $41.20000 |
| 30000 | $0.00394 | $118.20000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
| 100000 | $0.00356 | $356.00000 |
