

| Parameter | Value |
|---|---|
| Resistance | 255 Ω |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 5977
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.01186 | $0.59300 |
| 100 | $0.01128 | $1.12800 |
| 500 | $0.01093 | $5.46500 |
| 1000 | $0.01060 | $10.60000 |
| 3000 | $0.00928 | $27.84000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
