

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 274 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 8328
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.01377 | $0.13770 |
| 50 | $0.01280 | $0.64000 |
| 100 | $0.01189 | $1.18900 |
| 500 | $0.01121 | $5.60500 |
| 1000 | $0.01057 | $10.57000 |
| 3000 | $0.00997 | $29.91000 |
| 5000 | $0.00940 | $47.00000 |
| 10000 | $0.00752 | $75.20000 |
| 30000 | $0.00573 | $171.90000 |
| 50000 | $0.00436 | $218.00000 |
