

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Length | 3.0988 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 2.37 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02746
Ext.Price$0.02746
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02746 | $0.02746 |
| 10 | $0.01373 | $0.13730 |
| 50 | $0.01056 | $0.52800 |
| 100 | $0.00933 | $0.93300 |
| 500 | $0.00825 | $4.12500 |
| 1000 | $0.00737 | $7.37000 |
| 3000 | $0.00658 | $19.74000 |
| 5000 | $0.00588 | $29.40000 |
| 10000 | $0.00551 | $55.10000 |
| 30000 | $0.00517 | $155.10000 |
| 50000 | $0.00485 | $242.50000 |
